BURUN ESTETİĞİ GENEL BİLGİLER – Email Yanıt

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ’in asistanıyım; ismim Aynil ONUR YÜKSEL. Hocamızın ameliyat programının yoğunluğu nedeniyle e-mail / whatsapp yoluyla gelen soruları ben yanıtlamaktayım.
Burada size burun estetiği ameliyatı hakkında genel bilgiler vereceğim,
Operasyon geçirmiş bazı hastalarımızın öncesi sonrası resimlerini,
Dr. ÇERKEŞ ile yapılmış burun estetiği konulu tv röportajlarını,
Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ ve burun estetiği operasyonu kariyeri hakkında bilgileri ve
Fiyat bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

PROF. DR. NAZIM ÇERKEŞ KİMDİR?
Dr. Çerkeş, burun ameliyatları konusunda bugün bütün dünyada otorite kabul edilen bir cerrahtır. Her yıl 20’nin üzerinde uluslararası kongrelere davet edilmekte, buralarda kendi tekniklerini anlattığı konferanslar vermekte ve kendisi için özel olarak seçilmiş ilginç burun yapısına sahip kişiler üzerinde eğitim amaçlı burun ameliyatları gerçekleştirmektedir. Yılda iki kez İstanbul’da yine burun estetiği ameliyatları ile ilgili kendi özel kursunu düzenlemekte ve bu kurslara yurtdışından pekçok plastik cerrah eğitim amacıyla katılmaktadır. Sağlıklı ve Doğal görünümlü burun ameliyatları ile tanınmaktadır.
Dr. Çerkeş aynı zamanda Merkezi ABD’de bulunan Uluslararası Estetik Cerrahlar Birliği’nin 2. Başkanıdır.
Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ’in kariyeri hakkında bilgiler davet edildiği kongreleri görmek için tıklayınız.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATLARINDA NELER YAPILMAKTADIR?
Burun estetiği ameliyatları, burundaki estetik kusurların giderildiği ve ayrıca nefes alma şikayetleri var ise bu durumumun da tedavi vedildiği bir operasyondur. (Eğer herhangi bir nefes alma şikayeti yok ise bu sağlıklı durumun ameliyat sonrasında da devam ettirilmesi sağlanmalıdır.) Bu iki girişim, kliniğimizde, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ tarafından tek seferde uygulanmaktadır.

AMELİYAT SÜRECİ
Hastane: Burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında ve tam donanımlı bir hastane (Beşiktaş’ta Jinemed Hastanesi veya Fulya Acıbadem Hastanesi) ortamında yapılmaktadır.
Operasyon süresi: Kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 2-3 saattir.
Aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmemektedir.

İYİLEŞME SÜRECİ
Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ tarafından yapılan burun ameliyatlarında bazı ayrıcalıklar bulunmaktadır.
Tamponsuz Ağrısız Burun Estetiği Ameliyatı
Dr. ÇERKEŞ, burun içinde tampon kullanmadığı için hastalar ameliyat sonrası genellikle çok önemli bir burun tıkanıklığı yaşamamaktadır.
Burun ameliyatları sonrası ağrı olmamaktadır.
Şişlik ve morluklar: Ameliyat sonrası hastaneden ayrılırken hiçbir şişlik ve morluk olmayacaktır. Şişlik ve morluklar ilk gece oluşmaya başlayacak ve maksimum seviyeye ikinci gün ulaşacaktır. 3. günden itibaren iyileşme süreci başlayacaktır. Dr. ÇERKEŞ’in ameliyatlarında genellikle 4-5. günlerde morluklar tamamen geçmektedir.
Bandaj 6. gün çıkarılacaktır. Dr. ÇERKEŞ, ameliyat sonrası yüzde büyük ve ağır alçı kalıplar kullanmamaktadır. Sadece burun üzerinde küçük plastik bir bandaj olacaktır. Bu bandaj 6. gün çıkarılacaktır. Yerine ince kağıt flaster yapıştırılacak olup o da 2-3 gün kaldıktan sonra hasta tarafından evde çıkarılmaktadır.
Normal hayata dönüş: Toplamda 8-9 gün içinde bandajlar çıkmış, morluklar tamamen geçmiş, şişlikler büyük ölçüde geçmiş, eriyen dikişler kendiliğinden dökülmüş olaraktır.
Ödemin tamamen geçip burunun asıl biçimini alması birkaç aylık bir süreç gerektirmektedir.

BURUN AMELİYATI SONRASI SAĞLIKLI DOĞAL VE ESTETİK SONUÇLAR
Burun estetiği ameliyatları ile ilgili Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ’in felsefesi: Fonksiyonel açıdan sağlıklı nefes alabilen; estetik açıdan ise doğal görünümlü bir burun oluşturmaktadır.
Estetik girişimler
Burun estetik açıdan yüzle uyumlu, burun kendi içinde dengeli olmalıdır. Bu sayede kişi kendisiyle yabancılaşmadığı gibi; ameliyat olduğu başkaları tarafından anlaşılmayacak ölçüde doğal görünümlü sonuçlar elde edilmektedir.
Fonksiyonel müdahaleler
Estetik müdahalelerin yanı sıra burun tıkanıklığı yaşayan kişilerde hava alma yollarını daraltan kemik, kıkırdak ve burun etlerine gerekli müdahaleler yapılacak hava alma yolları açılacaktır. Kişi hiçbir nefes problemi yaşamıyorsa, bu sağlıklı durumun estetik girişimlerden sonra da devam etmesi sağlanacaktır.

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI
Burun estetiği ameliyatlarında fiyatı belirleyen iki faktör bulunmaktadır.
Yapılacak operasyon yalnızca estetik amaçlı ise ameliyat süresi genellikle 2-2,5 saat kadar olup maliyeti hastane giderleri dahil 10-14 bin TL olacaktır.
Estetik girişimlerin yanı sıra burun orta kıkırdağında eğrilik (septum deviasyonu) ve buna bağlı nefes alma şikayetleri mevcut ise ameliyat süresi bir miktar daha uzun olacaktır. Maliyet de yine hastane giderleri dahil 12-16 bin TL aralığında olacaktır.

MUAYENE SÜRECİ
Kliniğimize muayene için geldiğinzde, burun yapınıza bakılarak sizde yapılması gerekli girişimlere yönelik planlanma yapılacak ve bu doğrultuda net fiyatı Dr. ÇERKEŞ size bildirecektir.
Ayrıca fotoğrafınız üzerinden ameliyat sonrası sonucu gösterecek simulasyon çalışması hazırlanacaktır.
Dr. Nazım ÇERKEŞ’in muayenesi ücretli olup 300 TL alınmaktadır. Ameliyata karar verdiğinizde bu tutar ameliyat ücretinden düşürülecektir.

BURUN ESTETİĞİ RESİMLERİ

http:www.nazimcerkes.com/burun-estetigi-fotograflari

VİDEOLU ANLATIMLAR
Dr. ÇERKEŞ’in burun estetiği konulu röportajları (TV canlı yayın kayıtları)

http://www.nazimcerkes.com/burun-estetigi-videolari/

AYRINTILI BİLGİLER

http://www.nazimcerkes.com/burun-estetigi/


Ayrıntılı bilgiler ve randevu için bize aşağıdaki adres ve telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

PROF. DR. NAZIM ÇERKEŞ SOSYAL MEDYA:
https://www.facebook.com/drcerkes
https://twitter.com/drnazimcerkes
https://www.youtube.com/drcerkes
http://instagram.com/drnazimcerkes/