Bölgesel Zayıflama CoolSculpting

Bölgesel Zayıflama CoolSculpting

Bölgesel Zayıflama Coolsculpting (Zeltiq) nedir / Nasıl çalışır?

Soğuk lipoliz yöntemi Bölgesel Zayıflama Coolsculpting, patentli soğutma teknolojisiyle dokuya zarar vermeden inatçı yağları azaltan, klinik olarak kanıtlanmış bir prosedürdür. FDA onaylı bu güvenilir yöntem, istenmeyen yağ hücrelerini nazik bir şekilde dondurur, vücudun normal prosesiyle kontrollü bir şekilde elimine edilir. Böylece bölgedeki diğer dokulara zarar vermeden yağları azaltır.

Zeltiq CoolSculpting için uygun adaylar kimlerdir?

Hem erkek hem kadınlara uygulanabilir. Kilolu insanların kilo kaybetme yöntemi değildir. Sağlıklı beslendikleri ve spor yaptıkları halde inatçı yağlarından kurtulamayan bireyler için idealdir. Her hasta bizim için özeldir, hastayı muayene ederek kişiselleştirilmiş kapsamlı bir tedavi planı oluştururuz. Bu plan sayesinde hastalarımız belirgin sonuçlar elde ederler.

Ne tip sonuçlar beklenir?

Soğuk lipoliz yöntemi ile bölgesel zayıflama sağlanmaktadır. Tedavi edilen bölgedeki yağ oranında ortalama %40 azalma görülür. Hastalar sağlıklı bir yaşam sürdürdükleri takdirde sonuçlar kalıcı olur. Aynı bölgeye ek tedavi uygulanması etkiyi  arttırarak estetik görünümü iyileştirir.

CoolSculpting by Zeltiq tedavisi fiyatları nasıl belirlenir?

CoolSculpting fiyatı uygulamanın hangi bölgelere yapılacağına ve işlem yapılan bölgenin genişliğine bağlı olarak kişiden kişiye değişmektedir. Kesin fiyat bilgisi verebilmek için doktorlarımızın sizi muayene etmesi gerekmektedir.

Liposuction’dan farkı nedir?

CoolSculpting sonuçları liposuction gibi invaziv prosedürler kadar hızlı değildir. Tedavi sırasında ağrı çekmekten ve iyileşme sürecinden kaçınıyorsanız, CoolSculpting sizin için iyi bir seçim olabilir.

Tedavi sırasında ne hissedilir? Uygulama ne kadar sürer?

Aplikatör ilk uygulandığı sırada “çekme” ve soğuma hissedersiniz. Her bir bölge yaklaşık bir saat sürer. Aynı bölgeye ek tedavi uygulanması ise etkiyi arttırarak estetik görünümü iyileştirir.

Zeltiq Coolsculpting kaç seans uygulanır?

Tedavi olan hastaların yağ oranında yaklaşık %20-23 azalma gözlemlenir. Aynı bölgeye ek tedavi uygulanması etkiyi arttırır. Her hasta birbirinden farklıdır ve ilk muayenede kişiselleştirilmiş tedavi planı oluşturulur. Hastalar sağlıklı bir yaşam sürdürdükleri takdirde sonuçlar kalıcıdır.

İyileşme süreci nasıldır?

Prosedür sırasında cerrahi işlem uygulanmadığından iyileşme süreci yoktur. İşlem sonrasında, hasta günlük aktivitelerine hemen dönebilir.

Bölgesel Zayıflama Coolsculpting tedavisi sonrası sonuçlar kalıcı mıdır?

Her bir tedavi yaklaşık bir saat sürer. Hasta için oluşturulan tedavi planı, istenilen sonuçlara ulaşabilmek için kaç tedavi gerektiğini belirtir. Hasta düzenli yeme ve egzersizle sağlıklı bir yaşam sürdürdüğü takdirde sonuçlar kalıcıdır.

Kilo kaybım tekrar geri gelir mi?

Aslında bu konuya açıklık getirmek gerekir ki CoolSculpting kilo kaybetme yöntemi değildir. Hastalar kilo kaybetmez, istemedikleri yağ fazlalıkları ve çıkıntılarından kurtulurlar. Böylece daha iyi bir görünüme kavuşarak kıyafetlerini rahatlıkla giyebilirler. Hasta düzenli yeme ve egzersizle sağlıklı bir yaşam sürdürdüğü takdirde sonuçlar kalıcıdır.

Bu prosedür yalnızca bayanlar için mi, erkekler de yaptırabilir mi?

Tabii ki kesinlikle. Son 15 yılda plastik cerrahi operasyonu olan erkeklerin sayısı %121 oranında arttı. CoolSculpting yaptıranların %42’si erkekler olduğu söylenebilir. Erkek hastalarda karın ve bel bölgelerinde yağlanmanın yanı sıra jinekomasti adı verilen erkeklerde meme büyümesi tedavisinde de Coolsculpting çok etkili olmaktadır.

CoolSculpting FDA onayı var mıdır?

Yan bölgeler için Eylül 2010’da, karın ve göbek için ise Mayıs 2012’de almıştır.

Sorularınızı yanıtlamış olabiliriz.

İletişime Geçin