Estetik Dolgular

Estetik Dolgu Maddelerinin Içeriği Nedir? Nasıl Etki Eder?

Estetik dolgu maddelerinin ana içeriği hyalüronik asittir. Hyalüronik asit ise, cilde nem ve elastikiyetini sağlayan kolajenin temel yapı taşlarından biridir. Dolgular, cilt altına enjekte edildiklerinde dolgunluk sağlayarak kırışıklıkları yumuşatır ve çökük alanların dolgunlaşmasmı sağlar.

Estetik ve Gençliğin Simgesi Aydınlık Bir Yüz Dolgun Dudaklar

Yaş ilerledikçe yüzdeki yağ hacmi azalmakta; bu da kişiye yorgun çökük bir ifade vermektedir. Dolgu maddeleri enjeksiyonu ile yüze dolgunluk verilebilir, kırışıklıklar yumuşatılabilir, dudaklar kalınlaştırılabilir, elmacık kemikleri, çene ucu belirginleştirilebilir. Bu işlemler yüze daha genç ve aydınlık bir görünüm kazandırmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgulan (Redensity II) Genç ve Işıltılı Bakışlar

Dolgu maddeleri teknolojisinde gelinen son nokta göz altlarına uygulanabilen dolgulardır. Göz altı dersi çok ince ve hassas olduğundan birkaç yıl öncesine kadar mevcut içerikler bu bölgede uygulanmıyordu. Redensity II Işık Dolgusu ile göz altlarındaki çukur kısımlar dolgunlaştırılmakta, koyu renk halkaların görünürlüğü azaltılmaktadır.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Dolgu maddeleri, muayenehane ortamında 15-20 dakikada uygulanır. Lokal anestezik kremlerle daha konforlu bir şekilde yapılmaktadır.

Etki Süresi ve İyileşme Süreci Nasıldır?

Dolgu enjeksiyonu yapıldıktan hemen sonra etkisi görülmektedir. Kullanılan dolgunun içeriğine ve yoğunluğuna bağlı olarak nadiren bazı kişilerde sadece birkaç gün süren bir morarma ve sertlik olabilir. Elde edilen sonuç ortalama 1 yıl etkisini korumaktadır.

Ayrıca meme, baldır, popo bölgelerinde yağ hacminin arttırılması için geliştirilmiş özel vücut dolguları da mevcuttur.

Sorularınızı yanıtlamış olabiliriz.

İletişime Geçin