Estetik Cerrahi Turizmi

Burun ameliyatı için hiç bilmediği bir ülkeye seyahat eden Jenny Altika’nın hikayesi

Jenny  Altika, Londra’da yaşayan 23 yaşında İngiliz genç bir bayan. Siyahi ırkın etnik burun yapısına sahip… Geniş ve basık bir burun, kalın burun derisi, büyük burun delikleri… Küçüklüğünden beri burun ameliyatı olmayı istemiş. Ve kendi ülkesinde uzun araştırmalar yapıp, pekçok plastik cerrahla görüştükten sonra cesareti kırılmış ve operasyondan vazgeçmiş. Daha sonra bir arkadaşından, Türkiye’de bu alanda çok başarılı bir doktor olduğunu öğrenmiş. Prof. Dr. Nazım Çerkeş’in yaptığı burun ameliyatlarının öncesi sonrası sonuçlarını görmüş ve uluslararası platformlardaki özellikle burun ameliyatları konusunda verdiği konferanslar, eğitimler, Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği ISAPS Başkan Yardımcılığı, Avrupa Rinoplasti Derneği’nin Kurucusu ve 2. Başkanı gibi ünvanlarından etkilenmiş. Dr. Çerkeş’e iletişime geçmiş. Bir dizi yazışma, fotoğraf üzerinden değerlendirme, ve ameliyat sonrası sonucu gösteren simulasyon çalışmaları neticesinde burun ameliyatı için İstanbul’a gelmeye karar vermiş.

dr-cerkes-ingiliz-hasta-5-estetik-cerrahlardr-cerkes-ingiliz-hasta-6-burun-sonuc
  dr-cerkes-ingiliz-hasta-4-bandaj dr-cerkes-ingiliz-hasta-3-burun-ameliyat

 

İşte Jenny, 11 Ocak Pazartesi günü bu şekilde kliniğimize geldi. 12 Ocak Salı günü için ameliyatını zaten programlamıştık. Kendisine 3 saat süren bir burun ameliyatı yaptık. Çok doğal görünümlü neredeyse model olabilecek bir burun yapısına sahip olacak. Ameliyatın bitiminde çektiğimiz fotoğraf, henüz ödem oluşmadığı için, aylar sonra Jenny’nin burnunun alacağı nihai sonucu gösteriyor.

dr-cerkes-ingiliz-hasta-7-burun-estetigi

Jenny ameliyatın 6. günü 18 Ocak Pazartesi günü kliniğimize bandajın çıkartılması için tekrar geldiğinde morlukları tamamen geçmişti. Yüzünde ve burnunda hafif şişlikler vardı. Bandajını çıkardığımızda mutluluğu yüzünden okunuyordu. Şişliklerinin 2 3 ay gibi bir süre içinde büyük ölçüde ineceğini ve ameliyatın bittiği andaki gibi bir buruna 6-8 ay gibi bir sürede kavuşacağını söyleyerek kendisini yolcu ettik. Başka estetik operasyonlar için tekrar geleceğini söyleyerek kliniğimizden ayrıldı.

ingiliz-hasta-burun-estetigi-once-sonra